Lekcja EdB w Jednostce Straży Pożarnej w Rembertowie

IMG_20220420_102403

[ A+ ] /[ A- ]

20 kwietnia lekcja Edukacji dla bezpieczeństwa klas 8a i 8 b odbyła się w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Rembertowie. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie i zrozumienie specyfiki ich pracy, obejrzenie sprzętu, jakim straż dysponuje na co dzień oraz opanowanie przez młodzież niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia i wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.
 
Zajęcia rozpoczęły się godzinnym szkoleniem z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzonym przez doświadczonego ratownika medycznego.
Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Chętni mogli usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, czy potrzymać strażackie węże. W formie pogadanki i prezentacji uczniowie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.

Uczniowie wysłuchali również opowieści o akcjach ratowniczo – gaśniczych. Każdy z nich na pewno dokładnie zapamiętał numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.
Paweł Kimula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *