Wycieczka do Sejmu

278814745_396481952300705_5056164629968455_n

[ A+ ] /[ A- ]

25 kwietnia uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zwiedzanie Sejmu rozpoczęło się wykładem na temat historii polskiego parlamentaryzmu i obejrzeniem makiety budynków sejmowych, senackich oraz kancelarii Prezydenta RP. Następnie uczniowie zasiedli w ławach Sali Plenarnej, w której podejmowane są najważniejsze decyzje w państwie polskim.
 
Przewodnik, który oprowadzał uczniów opowiadał, w jaki sposób podejmuje się uchwały sejmowe i jaka jest rola Marszałka Sejmu. Uczniowie zobaczyli mównicę sejmową, miejsca dla posłów, członków Rządu i fotel Prezydenta. Następnie ósmoklasiści przeszli do hallu głównego, w którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej, a także miejsce, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby przeprowadzać z nimi wywiady.
Uczniowie mieli również możliwość zajrzenia do Sali Kolumnowej a także obejrzeli historyczne laski marszałkowskie i z krzyż wykonany z drewna dębowego z czasów chrztu Mieszka I. Zwiedzanie Sejmu zakończyło się wspólnym zdjęciem na schodach sejmowych. Była to niewątpliwie wyjątkowa lekcja wiedzy o społeczeństwie.
 
Paweł Kimula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *