Mini compost bins

20220427_154507

Łatwo jest ulec jednodniowej modzie na dbanie o przyrodę, daleko trudniej jest dbać o środowisko naturalne bardziej kompleksowo i długoterminowo. Uczniowie klasy 7 dwujęzycznej pochylili się w czasie dzisiejszych zblokowanych zajęć z języka angielskiego nad tematyką kompostowania i zmiany swojego stylu życia na filozofię zbliżoną do ZERO WASTE.

🟢🟢 Uczniowie zgłębili tajniki procesu m.in. fermentacji stojącego za fenomenem kompostowania. Zostali także uczuleni na fakt, że odpady organiczne stanowią świetny materiał użyźniający glebę i jak wielkim marnotrawstwem jest niewykorzystywanie tego faktu na co dzień.

🟢🟢 Siódmoklasiści poznali niezbędne słownictwo w języku angielskim umożliwiające im swobodne poruszanie się w obszarze przydomowych kompostowników.

🟢🟢 Nasi adepci ogrodnictwa wyrobili w sobie nawyk wyrzucania resztek żywności do kompostownika zamiast do pojemników na odpady komunalne.

🟢🟢 Młodzież zdała sobie sprawę jak ważną rolę odgrywają przydomowe kompostowniki w nawożeniu warzyw, owoców oraz kwiatów.

🟢🟢 Ponadto, w ramach korelacji między przedmiotowej, mieli możliwość pomajsterkowania wkrętarką akumulatorową wykonując perforacje aeracyjne w butelkach.

🟢🟢 I w końcu świetnie się bawili poszukując w ziemi bezcennych pomocników w procesie fermentacji w postaci robaków, gąsienic i innych żyjątek, które pospiesznie zatrudnili w swoich kompostownikach 🙂
.