#Superszkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

Superszkoła od września dołączy do #SuperKoderów jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Fundacji Orange!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

Czym udało nam się ująć komisję konkursową i pozostawić bez innej alternatywy jak udzielenie nam wsparcia? Oto wniosek współtworzony przez uczniów klas 4 i 5a 🙂