Laboratorium Przyszłości w Superszkole!

feature

[ A+ ] /[ A- ]

Wakacje już dobiegają końca, a w Superszkole trwa kompletowanie sprzętu w ramach rządowego programu #Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu Superszkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 73.500 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

#Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W szkole na uczniów czekają już m.in.:

 • drukarka 3d Flashforge 4 Adventurer
 • zapas biodegradowalnego filamentu PLA do drukarki 3d
 • skaner 3d Creality CR-SCAN-01
 • długopisy 3d
 • stacje lutownicze Hot-Air i grotowe
 • pomoce i materiały eksploatacyjne do lutowania
 • wypalarki do drewna
 • bezprzewodowe pistolety do kleju na gorąco
 • aparat NIKON D7500 z wyposażeniem  
 • statywy do kamer czy telefonów
 • gimbal DJI Ronin-SC
 • mikrofon kierunkowy do kamery Rode NTG-2
 • 2 bezprzewodowe mikrofony krawatowe do kamery Rode Wireless GO II
 • mikser Behringer x32 Compact
 • 2 kolumny aktywne Mackie Thump 15a
 • 4 mikrofony dynamiczne przewodowe Shure SM58
 • 6 mikrofonów bezprzewodowych Sennheiser XSW 2-835
 • przewody mikrofonowe
 • statywy mikrofonowe
 • oświetlenie do realizacji nagrań wraz z tłami (w tym green screen)
 • oscyloskop
 • mierniki uniwersalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *