Przygotowania do projektu w ramach programu ERASMUS+

DSC_0258

[ A+ ] /[ A- ]

Tymczasem w zeszłą sobotę uczniowie klasy 8dw kontynuowali przygotowania do projektu pt. „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność” w ramach programu ERASMUS+.

W dniach od 18 do 24 września, uczniowie Superszkoła połączą siły ze swoim francuskim partnerem – paryską szkołą Cité scolaire Bergson-Jacquard 🇫🇷 🇪🇺 🇵🇱.

Bezpośredni kontakt ucznia z rówieśnikami z innego kraju umożliwi mu wykorzystanie w praktyce wiedzy językowej i kulturowej zdobytej w szkole, przyczyni się do większej motywacji, aby rozwijać znajomość języków obcych. Uczniowie będą mieli szansę na przełamywanie stereotypów i niwelowanie uprzedzeń poprzez kontakt z rówieśnikami z wielokulturowego środowiska.

Naszym uczniom, mieszkańcom Warszawy, kilkudniowy pobyt w innej europejskiej stolicy da możliwość naocznego porównania życia w dwóch różnych kulturowo, a także pod względem infrastruktury metropoliach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *