A tak przebiega 2-gi dzień w Paryżu

307755641_3331970553753135_2481017080154888966_n

[ A+ ] /[ A- ]

Najpierw byliśmy na wizycie zapoznawczej w szkole partnerskiej Cité scolaire Bergson. Zostaliśmy poczęstowani ciasteczkami „Madeleine”, które bardzo smakowały naszym uczniom. Niektórzy powiedzieli nawet, że od dzisiaj Francja będzie im się kojarzyła z Magdalenkami.

Zwiedzaliśmy Sainte Chapelle. Kaplica została wzniesiona w XIII wieku przez francuskiego króla Ludwika Świętego (Ludwik IX) jako miejsce przechowywania relikwii – korony cierniowej Jezusa i fragmentów krzyża na którym Jezus został ukrzyżowany. Jest bez wątpienia najpiękniejszym zabytkiem sztuki gotyckiej. Kolejny punkt programu to paryska Sorbona.

Katedrę Notre-Dame z przyczyn wiadomych widzieliśmy tylko z zewnątrz. Następnie spacer przez ogród Luksemburski aż do Panteonu, czyli miejsca pochówku ważnych dla Francji osobistości m.in Marie i Pierre Curie. Zobaczyliśmy Hôtel Lambert na wyspie świętego Ludwika, który od XIX w. stał się centrum Polonii; w latach 1843–1975 hotel Lambert należał do książąt Czartoryskich, był głównym ośrodkiem Wielkiej Emigracji i emigracyjnego obozu politycznego. Ostatnim punktem dzisiejszego programu był Plac Bastylii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *