Podsumowanie francusko-polskiej współpracy

308382222_497130941909194_6505379209374876781_n

[ A+ ] /[ A- ]

W piątek odbyło się podsumowanie naszej francusko-polskiej współpracy i analiza ankiet. Dyskutowaliśmy na temat różnic i podobieństw obydwu społeczeństw, o tym czym jest patriotyzm w ujęciu polskim i francuskim oraz co nam daje Unia Europejska, jakimi przywilejami mogą cieszyć się młodzi Europejczycy. Spotkanie zakończyło się polsko-francuskim poczęstunkiem i odśpiewaniem piosenki „Champs-Elysées”.

Następnie zwiedzaliśmy Musée d’Orsay gdzie podziwialiśmy głównie dzieła impresjonistów. Kolejnym punktem programu było Musée de l’Armée i grób Napoleona. Potem najsłynniejsza na świecie aleja Avenue des Champs-Elysées. Kolacja w restauracji Monte-Carlo. Ostatniego dnia przed odlotem zwiedziliśmy jeszcze bazylikę Saint-Denis – miejsce pochówku królów francuskich, czyli taki „francuski Wawel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *