Długopisy 3D definiują lekcje na nowo

3D-pens_3

[ A+ ] /[ A- ]

Długopisy 3D zakupione w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości pojawiły się w tym tygodniu na zajęciach większości klas, wprowadzając technologiczny powiew świeżości i umożliwiając wykonanie obiektów 3D, o których dotąd mogliśmy tylko pomarzyć. Jedynym problem stanowiły krótkie lekcje, ledwo bowiem zaczęliśmy zabawę, a już trzeba było kończyć :).

Nasze długopisy 3D nawiązują do metody druku 3D zwanej FDM (Fused Deposition Modelling), czyli metody nakładania kolejnych warstw materiału uplastycznionego przy wykorzystaniu podwyższonej temperatury. Filament („toner”), który wykorzystujemy w szkole jest wykonany z PLA (polilaktyd) i jest to w pełni biodegradowalny materiał, uzyskiwany z mączki kukurydzianej.

#LaboratoriaPrzyszłości
#laboratoriaprzyszlosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *