78. rocznica upadku Powstania Warszawskiego

Apel_4_10_2022_21

[ A+ ] /[ A- ]

4 października, w 78. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego, w naszej szkole odbył się Apel – koncert poświęcony temu wydarzeniu pt. „Warszawa walczy”.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wydarzeniami II Wojny światowej. Wojna to najtrudniejsze, co może spotkać społeczeństwo. Rozumiemy to, szczególnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą cierpi naród ukraiński.

Słuchaliśmy piosenek i pieśni związanych z okresem okupacji niemieckiej w wykonaniu naszych uczniów Zuzi i Ady z kl. 6a, Kuby z kl. 5 i chóru utworzonego przez p. Aleksandrę Kondraciuk specjalnie na tę okazję. Łucja z kl. 6a powiedziała wiersz K.K. Baczyńskiego pt. „Elegia o chłopcu polskim”. Krzyś z kl. 8dw, Zuzia i Ada z kl. 6a przedstawili fakty z historii II Wojny światowej, a szczególnie ze zrywów powstańczych w Warszawie.

Prezentację multimedialną przygotowali uczniowie kl. 7dw: Kuba i Alex pod okiem p. Michała Żbikowskiego, który zagrał na trąbce 2 utwory. Nad całością spotkania czuwali nauczyciele: p. Aleksandra Kondraciuk, p. Rafał Barnaś oraz p. Maria d’Erceville.

Maria d’Erceville

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *