Uczymy kultury myślenia!

IMG_20220923_095751_918

[ A+ ] /[ A- ]

Czy krytycznego myślenia można się nauczyć na lekcjach języka polskiego albo godzinie wychowawczej? Uczniowie klas szóstych stopniowo przekonują się, że tak. Mają za sobą kolejne zajęcia, na których pracowali z rutynami myślowymi stworzonymi na Harvard University i opracowanymi przez Instytut Myślenia Krytycznego w Gdańsku.
.
Uczniowie klasy 6b rozpoczęli nowy rok szkolny autorefleksją na temat tego, jakim są zespołem, sformułowali swoje oczekiwania oraz zastanawiali się nad tym, co chcieliby zrobić w kolejnych tygodniach. Oczywiście nie mogło zabraknąć wstępnej dyskusji o klasowych zasadach. Pracowaliśmy z rutyną WĘDRUJĄCE KARTKI, dzięki której rozwijaliśmy kompetencje 4K: komunikację, kooperację, kreatywność i kreatywne myślenie.

Tę samą rutynę wykorzystaliśmy na języku polskim. Na wędrujących kartkach znalazły się kolejne litery alfabetu, do których uczniowie klas 6a i 6b dopisywali czasowniki w różnych trybach. Wyrazy nie mogły się powtarzać, więc kolejne zmiany podnosiły stopień trudności zadania.
Przed nami kolejne lekcje z rutynami myślowymi!
.
Anna Dźwigniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *