#lesswaste

LESS WASTE

[ A+ ] /[ A- ]

Zabraliśmy się za ogrody w słojach! Nasza praca nad ogrodami w słojach wymagała wcześniejszego przygotowania materiałów – keramzytu, ziemi, węgla aktywowanego oraz roślin. Zgodnie z duchem less waste wykorzystaliśmy słoje z odzysku. Niektórzy z nas przynieśli także własne niezwykle efektowne szklane naczynia.

W ciągu jednej godziny lekcyjnej zdołaliśmy stworzyć miniaturowe zielone enklawy, które mogłyby zostać scenografią do filmów animowanych opowiadających o maleńkich światach. Najwięcej emocji wzbudziło mieszanie węgla z ziemią oraz sadzenie roślin, które należało odpowiednio „osadzić” w podłożu. Część z nas stworzyła „dzikie” krajobrazy.

Aleksandra Grudzińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *