Uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

[ A+ ] /[ A- ]

Pamiętamy o ważnych wydarzeniach w historii naszego narodu. Chcemy, by nasi uczniowie rozumieli przeszłość, by szukali w niej wskazówek dla siebie, wzorów godnych naśladowania. Przypominamy o korzeniach. Takie cele przyświecały akademii zrealizowanej z okazji Święta Niepodległości.

Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb, (Agata Majewska, Daria Muszyńska, Marysia Sówka, Kamil Dąbrówka, Olek Pawiński i Michał Woźniak) pod kierunkiem p. Marii d’Erceville oraz p. Pawła Kimuli. Muzyczną oprawę widowiska publiczność zawdzięczała pani Aleksandrze Kondraciuk oraz przygotowanym przez nią chórowi reprezentowanym przez uczennice z klasy 6b i II gimnazjum. Przedstawiona została perfekcyjnie wykonana przez uczniów kl. II – Patryka Chrzanowskiego oraz Olgę Kołodziejczyk prezentacja multimedialna, zawierająca m. in. dzieła malarskie sławiące historię Polski.

Z perspektywy dawnych i współczesnych emigrantów przebywających w Londynie, uczniowie przypomnieli dzieje Ojczyzny, jej trudne i bolesne losy, ale przede wszystkim jej wielkie chwile, z których jesteśmy dumni. Uroczystość miała być lekcją historii, ale także okazją do tego, by młodzież wspólnie śpiewała patriotyczne piosenki, słuchała poezji czasów walki o niepodległość i poznawała losy tych, którzy poświęcili życie swej Ojczyźnie. Przypomniano, że jednym z takich bohaterów był również patron naszej szkoły rtm. Witold Pilecki. Akademia była głębokim, patriotycznym przeżyciem, wprowadzającym młodzież w atmosferę narodowego święta.

 

 

 

One Response to Uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

  1. Rodzic Rodzicowski a tak na serio jedna z "piosenkarek" pisze:

    Ach….pięknie dziewczynki śpiewają…w tym też JA!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *