Współpraca z AIESEC

[ A+ ] /[ A- ]

Certyfikat AIESEC

Nasze działania na polu udziału w programie wymiany studentów zostały zauważone 🙂 Z chęcią powitamy w naszym progach kolejnych studentów jeśli tylko nadarzy się takowa możliwość 🙂

aiesec


Superszkoła zdobywa tytuł Partnera Komitetu

Pragniemy poinformować, że w czerwcu podczas Gali Partnerów AIESEC nasza szkola uzyskała tytuł Partnera Komitetu za aktywną współpracę na rzecz rozwoju środowiska lokalnego oraz realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Jesteśmy bardzo dumni, że zarówno zarząd AISEC jaik i sami zagraniczni goście tak wysoko ocenili naszą współpracę i znaleźliśmy się w gronie 4 placówek edukacyjnych, którym przyznano tytuł Partnera. Liczymy na dalszą kooperację, dzieki której będziemy mogli gościć jeszcze wielu studentów z całego świata.

aiesec


Dookoła świata przez Indie i Gruzję

W dniach 11-15 kwietnia mieliśmy ogromną przyjemność ponownie gościć w naszej szkole studentów w ramach programu AIESEC. Tym razem odwiedziła nas Nino z Gruzji oraz Montu z Indii. Ten drugi, co widać na załączonych zdjęciach objawił się nam w tradycyjnym stroju ślubnym :). Przez cały tydzień nasi goście prowadzili zajęcia z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum prezentując swoje kraje. Nasza młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach, zadając mnóstwo pytań. Młodsi uczniowie swoją ogromną sympatię wyrazili poprzez piękne rysunki i pamiątkowe karty z wyrazami uwielbienia :). Młodzież gimnazjalna natomiast wyszła daleko poza ramy jednostki lekcyjnej i już kuluarowo w korytarzach zalewali swoimi dociekaniami naszych drogich prelegentów nie odstępując od nich na krok.


來自中國和巴西遊客, czyli tygielek kulturowy znów wrze 🙂

Mieliśmy niewątpliwą przyjemność poznać, współpracować i otworzyć szerzej nasz światopogląd dzięki dwójce studentów, którzy przyjechali do nas w ramach programu AIESEC. Tym razem odwiedziła nas Vivian z Chin oraz Gabriel z Brazylii.

Przez cały tydzień nasi goście prowadzili zajęcia z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum w języku angielskim prezentując swoje kraje, tradycje, odmienne filozofie systemu edukacji oraz racząc nas masą ciekawostek. Nasza młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach, zadając mnóstwo pytań. Młodsi uczniowie swoją ogromną sympatię wyrazili poprzez piękne rysunki i pamiątkowe karty z wyrazami uwielbienia :). Młodzież gimnazjalna natomiast wyszła daleko poza ramy jednostki lekcyjnej i już kuluarowo w korytarzach zalewali swoimi dociekaniami naszych drogich prelegentów nie odstępując od nich na krok.

Zresztą, przekonajcie się sami 🙂


Odwiedziny studentów z Indii i Kolumbii w ramach programu AIESEC

Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole studentów w ramach programu AIESEC. Do tej pory odwiedzili nas wolontariusze z Meksyku, Kanady, Chin, Brazylii i Indii. W tym roku ponownie mieliśmy gościa z Indii i Kolumbii. Andrea z Bogoty i Priyam Z Mombaju zawładnęli sercami naszych dzieci.

Jako że nadrzędnym celem naszej współpracy jest poznawanie i oswajanie się z różnorodnością otaczającego nas świata, nasi wolontariusze przez tydzień prowadzili zajęcia we wszystkich klasach prezentując swoje kraje, udzielając wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie nurtujące naszych milusińskich pytania. Ukoronowaniem całotygodniowych spotkań była nauka tańca hinduskiego rodem z Bolywood.

Z satysfakcją obserwujemy jak na przestrzeni ostatnich 3 lat nasza młodzież zmienia się w kontaktach z zagranicznymi gośćmi. Otwartość w relacjach, chęć dowiedzenia się czegoś nowego o innych kulturach, obalanie stereotypów to bezcenne wartości projektu, w którym uczestniczymy. Na uwagę zasługuje fakt, że język angielski wreszcie króluje na szkolnych salonach, nie tylko w klasach, ale i pokoju nauczycielskim, ku wielkiej wielkiej uciesze naszych anglistów 🙂