Kiermasz Świąteczny

[ A+ ] /[ A- ]

7 grudnia 2017r., w dniu zebrań z rodzicami, Samorząd szkolny zorganizował Kiermasz Świąteczny, na którym można było zakupić i zabrać do domu kawałek Świąt w postaci ozdób lub kartek wykonanych własnoręcznie przez naszych uczniów. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem i frekwencją. Rodzice hojnie doceniali wysiłek naszych uczniów w włożony w przygotowanie wszystkich ozdób.

Nasza radość z bardzo pomyślnej zbiórki pieniędzy jest tym większa, że cały dochód uzyskany tego dnia przeznaczony został na wsparcie chorej Poli Mazurek, która urodziła się jako wcześniak w 30. tygodniu ciąży. Ważyła zaledwie 750g,była w ciężkim stanie, niewydolna oddechowo i z wrodzonym zapaleniem płuc. Cztery dni po narodzinach podczas konsultacji kardiologicznej okazało się, że ma złożoną wadę  serduszka: FOP/ASD II , VSD, PDA, krytyczne zwężenie zastawki aortalnej oraz nadciśnienie płucne. 

Rodzice Poli chcą zapewnić jej  możliwie najlepszą opiekę. Przybliżony termin operacji wyznaczono na początek 2018 r. Oznacza to, że zostało bardzo niewiele czasu… Kwota, która musi być przelana  na konto kliniki, aby móc uratować życie Poli, to 31 500 Euro czyli ponad 130 000 zł. Rodzice Poli ciągle zadają sobie pytanie: „dlaczego akurat nas to spotkało?”. Pragną, aby ich dziecko miało szansę na normalne życie, niestety nie są w stanie samodzielnie sfinansować operacji.

Dzięki pomocy wszystkich Państwa, byliśmy w stanie uzbierać kwotę 1221 zł, która w całości została przelana na konto Fundacji Dzieciom „Mam serce”, która na co dzień zajmuje się Polą. 

Więcej informacji na stronie Fundacji „Mam Serce”

Dziękujemy bardzo Jeremiemu Guzkowi, Dominice Kachniarz, Weronice Połok z klasy 7a oraz wszystkim dzieciom i nauczycielom pomagającym przy organizacji kiermaszu.