Anglosaski Dzień Dyni

[ A+ ] /[ A- ]

W środę 25 października cała szkoła oddała się obchodom corocznego Dnia Dyni. 

Cały dzień upłynął pod znakiem przeżywania atrakcji i współodczuwania referencji do tradycji krajów anglojęzycznych.

Od samego rana wokół szkoły zaczęły się gromadzić dzieci w niesamowitych, kolorowych strojach tematycznych.

Począwszy od drugiej lekcji, uczniowie wszystkich klas zaliczali zadania i sprawności w sześciu różnych tematycznych konkurencjach na specjalnie przygotowanych stanowiskach rozproszonych na całym boisku. Wśród atrakcji królowały tradycyjne zabawy np. ”Boo bowling”, “Jack-o’-Lantern Bag Toss”, ”Witch hat ring toss”, “Mystery box”, “Balancing act” czy w końcu „Obstacle course”. Niektóre z nich wymagały poczucia równowagi, inne celności czy sprytu. Za wykonanie zadań dzieciaki otrzymały pieczątki, które kolekcjonowały w specjalnie do tego celu przeznaczonych karnetach.

Jednak eventem wywołującym chyba najwięcej wrażeń, a z całą pewnością dotkliwy głód, były warsztaty kulinarne prowadzone we wszystkich klasach. Z przyniesionych przez siebie półproduktów, dzieci wyczarowały w sposób iście magiczny przepyszne babeczki, kanapki, wszelakie przekąski czy nawet zupy. Rozstawione na całej długości korytarza stoły uginały się wręcz od pyszności zniesionych przez wszystkich na wspólną ucztę i masową degustację.

Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń jest dyskoteka dla klas 6 PSP – III PG która potrwa zapewne do późnych godzin wieczornych.

Jesteśmy przekonani, że obfita fotorelacja da wszystkim możliwość wczucia się w wyjątkowy klimat tegorocznego Dnia Dyni 🙂