Złota młodziczka Natalia Łukaszewicz

[ A+ ] /[ A- ]

W dniu 4 listopada w Bytomiu odbył się IV Memoriał Józefa Wiśniewskiego zaliczany do Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. W zawodach tych wzięła udział uczennica klasy 7A Natalia Łukaszewicz.

Mimo, że jest młodziczką, postanowiła spróbować swoich sił w starszej kategorii wiekowej. Turniej  był silnie obsadzony przez śląskie kluby (m.in. Czarni Bytom, Polonia Rybnik, Juvenia Wrocław) zaliczane do najlepszych w Polsce. Pierwsze starcie Natalia rozstrzygnęła na swoją korzyść przed czasem. W drugiej walce wykonała przepiękną technikę ippon-seoi-nage – i zgodnie z zasadą twórcy judo Jigoro Kano ‘’ustąp, aby zwyciężyć ‘’, wykorzystała siłę przeciwniczki i rzuciła ją na ippon. Trzecią walkę, o wejście do finału, Natalia wygrała również przed czasem.

Finał miał najbardziej dramatyczny przebieg. W podstawowym czasie było 0:0 i dopiero w dogrywce, podczas której obowiązuje zasada „Golden Score”, Natalia wykonała punktowaną akcję na Waza-ari, co zapewniło jej wygraną w walce i złoty medal.

Pierwsze miejsce w tak prestiżowym turnieju, jak również w starszej grupie wiekowej jest sukcesem i jednocześnie nagrodą dla Natalii za lata wyczerpujących  treningów.

Trzymamy mocno kciuki za dalszą karierę sportową Natalii! 🙂

Memorial_Wisniewskiego_w_Bytomiu_900


W dniach 14-15.10.2017r. w Suchym Lesie k. Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Zawody odbyły się w pięknej nowoczesnej hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawodnicy walczyli na 4 matach TATAMI.

W zawodach tych wystąpiła także uczennica klasy 7A Natalia Łukaszewicz. W jej kategorii wagowej startowało 26 zawodniczek. W drodze do finału Natalia w pięknym stylu wygrała 4 walki – w tym 2 przed czasem. W finale nieznacznie uległa w dogrywce reprezentantce gospodarzy. Srebrny medal Natalii w Mistrzostwach Polski jest sukcesem, o którym marzy każdy sportowiec.

Suchy_las_Natalia


W dniu 29 października w Poznaniu odbył się IX Memoriał Jigoro Kano w Judo. Turniej był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych tj. Młodzik i Junior Młodszy zaliczany do Pucharu Polski.

W zawodach tych wystąpiła uczennica klasy 7a Natalia Łukaszewicz. W swojej kategorii wiekowej nie dała szans rywalkom i wygrała wszystkie 5 walk przez Ippon, zdobywając złoty medal.

Następnie Natalia przystąpiła do kolejnych walk ze starszymi zawodniczkami w kategorii Junior Młodszy. Pierwsze starcie wygrała z przeciwniczką z rocznika 2002 rzucając ją 5 razy na Waza-ari. Drugą walkę rozstrzygnęła na swoją korzyść przed czasem przez Ippon. Kolejną walką był finał z zawodniczką również o 2 lata starszą. Dla Natalii była to 8 walka. Mimo ogromnego zmęczenia i kontuzji łokcia zdobyła swój drugi złoty medal w tym dniu!