Mistrz judo Jakub Małolepszy

[ A+ ] /[ A- ]

Nie dalej jak dwa tygodnie temu pisaliśmy o sukcesach naszego ucznia Jakuba Małolepszego, który wygrał prestiżowy turniej judo – Warsaw Judo Open.

Dzisiaj pragniemy poinformować, iż w dniach 14-15 października 2017 r. w Poznaniu odbywały się Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w judo. Jakub Małolepszy zwycięzca tegorocznego Warsaw Judo Open wystartował w kategorii wagowej do 50 kg. W kategorii tej o tytuł Mistrza Polski rywalizowało najlepszych 49 młodzików w Polsce.

Uczeń naszej szkoły oraz reprezentant UKJ ASzWoj Warszawa zdobył tytuł Mistrza Polski pokonując w drodze do finału przez Ippon Macieja Ćwieka z UKS „Jedenastka” Jelenia Góra,  Maćka Matyję z „Koka” Jastrzębie, Kajetana Ciesielskiego z Galeonu Gdynia, Michała Jesiotra z Yuko Józefów.

W walce finałowej pokonał na punkty przez Waza-ari Jakuba Bieleckiego z Floty Gdynia.

Ciężka praca, w tym roku ponad 45 dni na letnich obozach szkoleniowych, walka z własnymi słabościami, kontuzjami, setki godzin treningów musiały dać efekty.

Jakub, serdecznie gratulujemy!


W dniach 30.09-01.10 na Warszawskim Torwarze odbył się XIX Warsaw Judo Open.

Warsaw Judo Open to największy międzynarodowy turniej judo w Polsce i jeden z największych i najbardziej prestiżowych w Europie organizowany dla młodzieży w wieku 13 – 19 lat (jest to również turniej selekcyjny do Kadr Narodowych). W sumie w zawodach wzięło udział ponad 1 800 zawodników reprezentujących 31 krajów Europy i Azji. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły Jakub Małolepszy reprezentujący klub z Rembertowa UKJ ASzWoj. 

Jakub wystartował w kategorii młodzicy U15 w kat wagowej do 50 kg, w której uczestniczyło w sumie 483 zawodników oraz  193 zawodniczki. Kategoria U15M-50 chłopcy była kategorią, którą reprezentowała największa liczba zawodników – 81. Jakub stoczył w sumie 6 walk – wygrał wszystkie zdobywając złoto.

Na swojej drodze do złotego medalu nie spotkał żadnego Polaka. Wygrał z reprezentantem Czech, Francji, Białorusi oraz trzy razy z reprezentantami Ukrainy. Stoczył piękne walki – część z nich zakończył przed czasem. Wygrana na tym turnieju jest największym dotychczasowym sukcesem Jakuba na arenie międzynarodowej.

Szczegóły przebiegu walk widoczne są na drabince

Gratulujemy serdecznie Jakubie!