• Superszkoła tradycyjnie już bierze udział w kolejnych eliminacjach w poszczególnych kategoriach wiekowych.

   Na obszerne i szczegółowe wyniki przyjdzie jeszcze czas, ale tymczasem zobaczmy jak nasi reprezentanci prezentowali się dzisiaj w obiektywie Fotokreacja Różne Pstryki.
  • 16 kwietnia klasy 1, 2a i 2b pojechały do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

   Dzieci spacerowały po królewskich komnatach, a także oglądały liczne portrety i przedmioty z związane z króle oraz malowidła sławiące jego czyny. Dowiedziały się także, jakie książki czytał oraz w co się ubierał oraz jak przebiegała jego edukacja.
  • 26 marca br. w Szkole Podstawowej nr 189 odbył się dzielnicowy etap 47 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Nasi reprezentanci - Hanna Grajnert (kategoria: klasy 1-3) i Kajetan Żwirek (kategoria: klasy 4-6), stanęli przed dużym wyzwaniem...
  • 22 marca uczniowie z klasy IIB w ramach podsumowania tematu tygodniowego „Rosnę i zdrowo się odżywiam”, samodzielne przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów.
  • Na początku marca uczniowie Superszkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo” organizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.
  • Ależ ten czas leci! Dopiero co uczniowie klas 4a oraz 4b brali udział w zimowej odsłonie warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu, a już znowu tu jesteśmy na wiosennej części naszego całorocznego projektu.
  • W czasie publikacji wyników III etapu (wojewódzkiego) konkursów przedmiotowego z geografii oraz języka niemieckiego organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w pokoju nauczycielskim zauważyć można było wyraźne poruszenie...
  • W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 7b ponownie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i wzięli udział w warsztatach fizycznych oraz robotycznych. Pierwsza grupa miała okazję przekonać się, czym jest bardzo niska temperatura i jak wpływa na różne stany skupienia.
  • 12 marca uczniowie klas 4-5 pochłonięci zostali bez reszty zajęciami historycznymi zorganizowanymi przez Archeologiczne Warsztaty. Podczas spotkania poznaliśmy fascynującą historię starożytnego Rzymu oraz codzienne życie jego mieszkańców.
  • Serce, wątroba, płuca, nerki, skrzydełka niekoniecznie na talerzu...

   Co prawda nie wszyscy, ale niektórzy wykorzystują w domowej kuchni podroby, np. serce, płuca, nerki czy wątrobę. Natomiast uczniowie klasy 7A i 7B wykorzystują je podczas lekcji biologii do poznawania ich budowy.
  • W miniony poniedziałek kółko teatralne klas młodszych (wciąż jeszcze bez oficjalnej nazwy) miało zaszczyt zaprosić klasy 1-3 oraz rodziców i bliskich na przedstawienie "Leśne zagadki". Ponieważ to był debiut grupy, większość była bardzo przejęta występem przed tak szacowną publicznością.
  • Zapraszamy do raczenia się lutową odsłoną naszych szkolnych koncertów, którą wraz z dziećmi przygotowała p. Aleksandra Kondraciuk :)
  • Bieżący tydzień rozpoczął się muzealnie, albowiem klasy 4a oraz 4b kolejno we wtorek i środę odwiedziły Muzeum Narodowe w Warszawie w bardzo konkretnym celu. W dniach 1 grudnia 2023r. – 3 marca 2024r. można zapoznać się z niezwykle inspirującą wystawą czasową pt. "Bruno Barbey. Zawsze w ruchu".
  • Droga Szkolna Społeczności, mamy czym się pochwalić :)

   Dnia 20 lutego 2024r. 48 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w zawodach pływackich o zasięgu wojewódzkim o Puchar Dyrektora SSP nr 10 🏆
  • W piątek, 23 lutego klasa 6 odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy wystawy, zapoznaliśmy się z życiem i twórczością kompozytora. Następnie ruszyliśmy z kolejnym przewodnikiem śladami Fryderyka wzdłuż Traktu Królewskiego.
  • „Cukierku, Ty łobuzie” jest wspaniałą książką wprowadzającą w koci świat. Omówienie lektury zbiegło się z dniem kota, który był obchodzony 17 lutego. Te dwa wydarzenia zrodziły pomysł na to, by uczniowie podczas omawiania lektury pracowali metodą projektu i szukali odpowiedzi na pytanie: Czy wszystko wiemy o kotach?
  • Kilka godzin wytężonej pracy, sprawdzania granic swojej cierpliwości i ćwiczenia wytrwałości w wykonaniu pracy plastycznej w technice 3D. A oto efekt poczynań uczniów klasy 3a.
  • W poniedziałkowe popołudnie w godz. 16:00-19:00 w Sali kolumnowej Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy odbyło się bardzo ciekawe szkolenie poświęcone samorządności uczniowskiej. Superszkołę reprezentowali przedstawiciele Młodzieżowej Rada Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawa (Nadia Arciszewska oraz Aleksander Wnorowski z klasy 8dw) oraz członkowie Samorządu uczniowskiego Superszkoły (Julia Płonka z kl. 6, Łucja Tur z kl. 7adw, Szymon Szulakows
  • Od odpowiedzi na to pytanie rozpoczęły się dzisiaj zajęcia w naszej klasie. A potem?

   A potem w świat magii fizyki wprowadził uczniów pan Michał Żbikowski. Pokazał działanie magnesu. Opowiedział o jego zastosowaniu. Doświadczenia z elektrostatyki zakończyło te bardzo ciekawe zajęcia.
  • Coroczne finały WOŚP przyciągają do siedziby naszego sztabu #387 tłumy osób chętnych wziąć udział w licytacjach. To absolutnie magiczne chwile kiedy można upolować prawdziwe okazje, ciekawe przedmioty i wyjątkowe gadżety. Odwiedźcie nas koniecznie i zobaczcie jak Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru oczaruje Was licytowanymi precjozami
  • Uczniowie klas 4a oraz 4b wzięli udział w drugiej, tym razem zimowej odsłonie, warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu.

   Ten urokliwy ogród z bezpośrednim dostępem do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłośnie stanowi bazę dla cyklu 4 spotkań w rytmie pór roku.Wzięliśmy aktywny udział w lekcji przyrody w terenie z elementami survivalu, ruchu na świeżym powietrzu i integracji - społecznej i sensorycznej.
  • Na lekcjach etyki nie tylko rozmawiamy o tym, jak stać się lepszym człowiekiem, ale też mamy czas na działania plastyczne i teatralne.

   Przedstawiamy nasz mały projekt. Wzięłi w nim udział:
  • Od 28 grudnia 2023 r. do 26 lutego 2024 r. działa sezonowe bezpłatne lodowisko przy ul. Giermków 35 na Nowym Rembertowie.

   Lodowisko o wymiarach 20 x 30 m jest zadaszone wiatą namiotową ze ścianami bocznymi. Na miejscu funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia łyżew.
  • Cały grudzień klasy 4a i 4b na technice składały ze sklejki drewniane cudeńka.

   Były to zwierzęta, samochody, motory. Niby proste, ale trzeba było dokładnie spojrzeć na załączony plan. Wybrać odpowiednie elementy i je zmontować. Nie wszystkim to od razu wychodziło. Ale z pomocą innych uczniów dało się to w końcu wykonać. Następnie ruszające się części sklejaliśmy i po wyschnięciu malowaliśmy gotowy wyrób.
  • W okresie przedświątecznym świetlica szkolna ogłosiła konkurs na pracę przestrzenną związaną z symbolem świąt Bożego Narodzenia.

   Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło bowiem aż 25 pięknych prac wykonanych przez uczniów klas 1-4. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury pod przewodnictwem pani Agnieszki Matysiak miało nie lada problem z wyłonieniem tych najciekawszych. Po długich debatach udało się podjąć decyzje. 20 grudni
  • Schneeflöckchen sind die zartesten Plätzchen der Welt!   Płatki śniegu to najdelikatniejsze ciasteczka na świecie! Potwierdzili to pracowici piątoklasiści. Upiekli pyszne ciasteczka według przepisu, który rozumieją bezbłędnie, mimo że jest w języku niemieckim.
  • Wyczekiwania na ten dzień nie było końca...

   dzieci z klas 1-4 nerwowo przestępowały z nogi na nogę, rzucając swoim wychowawcom zniecierpliwione spojrzenia zdające się pytać "kiedy w końcu idziemy na warsztaty czekoladowe?" I w końcu się doczekali...
  • W czwartek, 15 grudnia odbył się szkolny kiermasz świąteczny.

   Wystawione ozdoby oraz cukiernicze specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności szkolnej jak i rodziców tłumnie przybywających na zebrania klasowe podsumowujące I semestr nauki. W wyniku szczodrości naszych darczyńców zebraliśmy imponującą kwotę 5,750 zł na rzecz Kairy - suczki wirtualnie adoptowanej przez Superszkołę.
  • Święta odbieramy przez pryzmat wielu zmysłów. Jednym z nim, jakże zresztą ważnym, jest zapach.

   Zapach igliwia, zapach potraw wigilijnych, czy w końcu woń sianka pod obrusem. Uczniowie klasy 5a w poszukiwaniu zapachów poszli o krok dalej...
  • Do przedkiermaszowej gorączki dołączyła dziś klasa 4b, która na godzinie wychowawczej wykonała absolutnie niezwykłe świece zapachowe.

   Niektóry cytrusowe, inne lawendowe, z całą pewnością każda z nich znajdzie swoje miejsce na stole i przyczyni się do podniosłości spotkania w rodzinnym gronie. Świece zostały wyposażone w skórki pomarańczowe, laski cynamonu, gwiazdki anyżowe, które nadały świecom niepowtarzalnego finiszu.
  • Uczniowie klasy 2a wraz z rodzicami również odwiedzili Dom Kultury "Rembertów" w ostatnią sobotę promieniejąc przedświątecznym podekscytowaniem.

   Jak widać na załączonych zdjęciach, delegacja prac przebiegła podręcznikowo: dzieci wzięły na warsztat pierniczki, dorośli zaś złapali się za bary ze stroikami świątecznymi. Efektem tych działań jest przepiękna limitowana edycja piernikowych smakołyków oraz niepowtarzalnych ozdób, które okraszą niejeden
  • Święta już za rogiem, zaczynamy zatem serię wpisów pt. „Coraz bliżej Świąt” uchylającą rąbka tajemnicy świątecznej.

   W każdym wpisie, zajrzymy do innej klasy i rzucimy nieco światła na przygotowania do Kiermaszu Świątecznego w Superszkole. Dziś zaglądamy do Domu Kultury "Rembertów", gdzie rodzice, uczniowie oraz wychowawca klasy 4a pełni inwencji i zapału wspólnie i kreatywnie spędzili sobotnie przedpołudnie.
  • Odbyły się Mistrzostwa Rembertowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

   Drużyna STO zdobyła srebrne medale w trzech kategoriach. Dziewczynki i chłopcy w kategorii młodzież oraz chłopcy w kategorii dzieci. Brawa dla Superszkoły! Brawa dla sportu.
  • Klasy 4a i 4b w ramach zajęć technicznych zapoznały się z nowym materiałem plastycznym – gliną. Warsztaty poprowadziła Pani Agata Wieczorek, która od lat zajmuje się tą artystyczną dziedziną.
  • 16 listopada uczniowie klasy 6 wybrali się do jednej z Pijalni Czekolady E. Wedla przy ul. Szpitalnej na warsztaty.

   Nie były to byle jakie warsztaty albowiem punktem fokalnym zajęć była... czekolada. W aurze przepięknych, słodkich zapachów, szóstoklasiści chłonęli wiedzę jak nigdy dotąd.
  • 17 listopada 2023 roku w hali sportowej Akademii Sztuki Wojennej odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Badmintonie Drużynowym.

   W sumie 52 dziewczęta i chłopcy, reprezentujący szkoły podstawowe z Rembertowa, stanęli do rywalizacji. Dobitnie świadczy to o rosnącej popularności badmintona wśród młodzieży. Po zaciętych pojedynkach na czterech kortach, gdzie rozegrano łącznie 94 (sic!) pojedynki singlowe i deblowe, ogłoszono wyniki końcowe tur
  • Polacy przez cały okres zaborów nie czekali bezczynnie aż niepodległość sama powróci.

   Podejmowali nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem i nie tracili nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Treścią naszego szkolnego spotkania z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości była postawa wielu pokoleń Polaków, by zachować tożsamość i zwyciężyć.
  • Bardzo obawialiśmy się, czy jesienna i deszczowa aura nie zechce 10 listopada storpedować naszych zamiarów. Szczęśliwie obyło się bez deszczu.

   Niezawodny pomysłodawca i wykonawca eventu, czyli Samorząd szkolny we współpracy ze szkolnym Kołem Wolontariatu już od samego rana zakasał rękawy i przystąpił do rozstawiania atrakcji na boisku.
  • Nieopodal naszej szkoły został utworzony park kieszonkowy oraz ścieżka edukacyjna "Ptasi raj".

   Uczniowie z klasy 4a i 4b korzystając z zasobów parku uzupełnili kartę pracy i poszerzyli swoją wiedzę ornitologiczną. W praktyczny sposób zrealizowaliśmy treści dotyczące tematu "Jakie organizmy mieszkają blisko czlowieka?".
  • 11 października odbył się Turniej o Puchar Prezesa STO w piłce nożnej.

   Udział w tym wydarzeniu sportowym wzięło 10 drużyn. W grupie rozegraliśmy 3 mecze, z czego 2 wygraliśmy a 1 przegraliśmy. Po awansie do półfinału rozegraliśmy mecz o 3 miejsce. Rzuciliśmy na murawę wszystkie nasze super moce, ale to niestety nie wystarczyło i musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej.
  • 13 października 2023r., w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, nasze świeżo upieczone Pierwszaki dołączyły do braci uczniowskiej Superszkoły w pełni tego słowa znaczeniu.
  • Czas biegnie nieubłaganie i mało kto ma czas, żeby nad tym faktem deliberować, a szkoda, gdyż ulotna natura czasu nie sprzyja zatrzymaniu się w pędzie codziennej bieganiny i nie ułatwia refleksji nad tym co mija bezpowrotnie.
  • XI Bieg RUNbertów - Bieg Rembertowa był licznie reprezentowany przez uczniów naszej szkoły. Zaczęliśmy od krótkiej rozgrzewki, po której nastąpiły biegi w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.
  • 26 września obchodziliśmy w Superszkoła Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001r.
  • We wtorek po lekcjach i obiedzie w szkole francuskiej udaliśmy się z wizytą do króla czyli na zwiedzanie pałacu w Wersalu.

   #ErasmusPlus

   #erasmusplusproject
  • Ekipa "Erasmusowa" melduje, że w niedzielę wylądowała w Paryżu na lotnisku (Paris Aéroport - Charles de Gaulle (CDG)).

   W poniedziałek, po ciepłym przywitaniu w naszej szkole partnerskiej "Le lycée Henri-Bergson" wyruszyliśmy na dalszą realizację naszego programu Erasmus+ pt. "Jedność I różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność".
  • Przyszło nam żyć w wyjątkowych czasach, kiedy to poszerzanie horyzontów młodzieży, uczulanie ich na niezaprzeczalną wartość doskonalenia warsztatu językowego, czy w końcu samorozwój nauczycieli i ich kompetencji nigdy nie był tak bardzo w zasięgu ręki. Superszkoła jest od lat beneficjentem i aktywnym uczestnikiem projektów realizowanych w ramach Erasmusa+.
  • Zapraszamy serdecznie na inaugurację roku szkolnego 2023/2024 w Superszkole! Umysły przewietrzone nadmorską bryzą, zmysły wyostrzone nurtem górskich rzek, tęsknota za kolegami i koleżankami z klasy nie daje się wyspać, czas zatem najwyższy rozpocząć kolejny epizod edukacyjnej kariery.
 • Dlaczego Superszkoła?

  Z nami zawsze po drodze! Zanurz się w edu-przygodzie w naszej szkole!
   • Przyjazna kadra
   • Kładziemy nacisk na relacje z naszymi uczniami
   • Wysokie wyniki E8
   • Nasi Ósmoklasiści nieprzerwanie osiągają bardzo wysokie wyniki
   • Dwujęzyczność
   • Od klasy 7 wprowadzamy dwujęzyczność z 2 przedmiotami po angielsku
   • Kompetencje cyfrowe
   • Uczymy korzystać z dostępnych w szkole najnowszych zdobyczy techniki
   • Ekologia
   • Podnosimy eko świadomość naszych uczniów
   • Sport
   • Sięgamy gdzie wzrok nie sięga bijąc swoje rekordy
 • Aktualności

  Co nowego w Superszkole?
  • Wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną
   • Wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną

   • 21.04.2024
   • Zdajemy sobie doskonale sprawę, że autorzy poniższych dzieł sztuki nerwowo przestępują z nogi na nogę w oczekiwaniu na wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną ogłoszonego przez Samorząd szkolny.

    Czasem jednak dzieje się tak, że wykonane przez dzieci i ich rodziców w świątecznym tandemie prace są zwyczajnie tak piękne, że wydanie jakiegokolwiek werdyktu graniczy z niemożliwością! Po wielu godzinach spędzonych na argumentacji swoich typów, Samorząd szkolny ostatecznie osiągnął kompromis i postanowił wyróżnić następujące osoby w poniższej kolejności:

   • Wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną: Czytaj więcej
  • 81. rocznica powstania w getcie warszawskim
   • 81. rocznica powstania w getcie warszawskim

   • 20.04.2024
   • W piątek, 19 kwietnia, uczniowie naszej szkoły upamiętnili 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim przypinając sobie i koleżankom oraz kolegom symboliczne żonkile.

    Wśród powstańców, walczących w getcie warszawskim był Marek Edelman. Polityk, działacz społeczny pochodzenia żydowskiego, a z wykształcenia kardiolog. To właśnie jego gest sprawił, że symbolem powstania stały się żółte żonkile. "Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję.

   • 81. rocznica powstania w getcie warszawskim : Czytaj więcej
  • Ruszyła XXIV edycja Pucharu Tymbarku!
   • Ruszyła XXIV edycja Pucharu Tymbarku!

   • 17.04.2024
   • Superszkoła tradycyjnie już bierze udział w kolejnych eliminacjach w poszczególnych kategoriach wiekowych.

    Na obszerne i szczegółowe wyniki przyjdzie jeszcze czas, ale tymczasem zobaczmy jak nasi reprezentanci prezentowali się dzisiaj w obiektywie Fotokreacja Różne Pstryki.

    O Turnieju

    ⚽️⚽️⚽️ Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 24 lat. Od 2007 r. Sponsorem Generalnym turnieju jest marka Tymbark. Od 2023 r. Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

   • Ruszyła XXIV edycja Pucharu Tymbarku!: Czytaj więcej
  • W Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie
   • W Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

   • 17.04.2024
   • 16 kwietnia klasy 1, 2a i 2b pojechały do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

    Dzieci spacerowały po królewskich komnatach, a także oglądały liczne portrety i przedmioty z związane z króle oraz malowidła sławiące jego czyny. Dowiedziały się także, jakie książki czytał oraz w co się ubierał oraz jak przebiegała jego edukacja.

   • W Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie: Czytaj więcej
  • Kwietniowy Dzień Otwarty
   • Kwietniowy Dzień Otwarty

   • 11.04.2024
   • Wraz z nastaniem wiosny, czas subiektywnie przyspiesza bieg rzeczy w roku szkolnym, dlatego kwiecień wydaje się świetnym momentem, aby zaktualizować swoją wiedzę na temat postępów dziecka w nauce.

    Zapraszamy zatem na kwietniowy Dzień Otwarty!

   • Kwietniowy Dzień Otwarty: Czytaj więcej
  • Ósmoklasiści w Niepokalanowie
   • Ósmoklasiści w Niepokalanowie

   • 10.04.2024
   • 10 kwietnia 2024r. klasa 8dw wraz z opiekunami pojechała do Niepokalanowa.

    Jest to miejsce niezwykłe. Wszystko założone przez Św. Maksymiliana Kolbe. To żywa relikwia. Tu żył św. Maksymilian, a także błogosławieni męczennicy z Niepokalanowa, patroni radiowego klasztoru.

    Także tu istnieje Kaplica Wieczystej Adoracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. To miejsce łask i cudów.

   • Ósmoklasiści w Niepokalanowie: Czytaj więcej
  • Jesteśmy Mistrzami drużynowymi w pływaniu WOM
   • Jesteśmy Mistrzami drużynowymi w pływaniu WOM

   • 10.04.2024
   • Warszawska Olimpiada Młodzieży w pływaniu. Superszkoła mistrzem drużynowym w kategorii dzieci. Przywozimy też 19 medali indywidualnych we wszystkich stylach! Brawa dla wszystkich startujących!

    Tomasz Kizerwetter

   • Jesteśmy Mistrzami drużynowymi w pływaniu WOM: Czytaj więcej
  • XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO
   • XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO

   • 07.04.2024
   • W dniach od 5 do 6 kwietnia na obiekcie „U-Ciecha” MOSiR w Ciechanowie odbyły się XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

    Dwudniowe zmagania naszych wspaniałych pływaków zakończyły się zdobyciem wielu medali i ceremonii na podium zwycięzców. Nasza reprezentacja dała z siebie 300% i zostawiła w basenie siódme poty bijąc swoje życiówki przy akompaniamencie wzburzonych fal.

   • XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO: Czytaj więcej
  • Sukcesy w V edycji Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik
   • Sukcesy w V edycji Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik

   • 06.04.2024
   • Serdecznie gratulujemy dwóm uczniom naszej szkoły wyników uzyskanych w piątej edycji Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik!

    Szymon Saks z klasy 5a zajął III miejsce w rankingu ogólnopolskim w kategorii klas piątych i uzyskał również III wynik w dzielnicy Rembertów.

    Antoni Salamoński z klasy 4a uzyskał II wynik w dzielnicy Rembertów.

   • Sukcesy w V edycji Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik: Czytaj więcej
  • Czwartoklasiści w Miasteczku ruchu drogowego
   • Czwartoklasiści w Miasteczku ruchu drogowego

   • 04.04.2024
   • Jako, że uczniowie klas czwartych szykują się do egzaminu na kartę rowerową, w czwartek udaliśmy się do Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10.

    To właśnie tu, pod czujnym okiem Strażników miejskich uczniowie doskonalili swoje umiejętności panowania nad rowerem, ale przede wszystkim uczyli się właściwie odczytywać bodźce drogowe, aby bezpiecznie poruszać się w przestrzeni miejskiej dżungli.

   • Czwartoklasiści w Miasteczku ruchu drogowego: Czytaj więcej
  • Superszkoła solidarna z autystami
   • Superszkoła solidarna z autystami

   • 03.04.2024
   • W dniu 3 kwietnia nasza społeczność szkolna wyraziła swoją solidarność z osobami z autyzmem 💙. Uczniowie zwiększyli swoją świadomość poprzez uczestnictwo w zajęciach poświęconych tej tematyce oraz wykonaniu symboli autyzmu.

    Na koniec zajęć wspólnie zrobiliśmy sobie zdjęcia.

    Sylwia Babiasz

   • Superszkoła solidarna z autystami: Czytaj więcej
  • Marcowy koncert
   • Marcowy koncert

   • 02.04.2024
   • 19 marca 2024 roku odbył się w szkole koncert. Tym razem występowali i słuchali uczniowie starsi. Nasz korytarz przemienił się w kameralną salę koncertową. Był wspaniały nastrój, piękna muzyka. Dziękuję publiczności za stworzenie miłej atmosfery a wykonawcom gratuluję udanych występów.

    Aleksandra Kondraciuk

   • Marcowy koncert: Czytaj więcej
  • Warsztaty archeologiczne dla klas 1-3
   • Warsztaty archeologiczne dla klas 1-3

   • 29.03.2024
   • Zanim wszyscy uczniowie radośnie wybiegli ze szkoły na przerwę świąteczną, gościliśmy po raz drugi Archeologiczne Warsztaty. Tym razem para archeologów wzięła w obroty klasy młodsze 1-3. Uzbrojeni po zęby w fascynujące pomoce naukowe, oczarowali dzieciaki swoimi zajęciami i opowieściami.

    Uczniowie klas 1, 2a oraz 2b uczestniczyli w zajęciach pt. „Czasem na glinie, czasem na pergaminie”. Zaciekawione i wyraźnie ożywione dzieciaki poznały starożytne sposoby przekazywania informacji, zobaczyły, jak wykonuje się papirus, wylepiły gliniane tabliczki, zaś przy pomocy stilusów spróbowały zapisać tekst na woskowych tabliczkach. Jakby tego było mało, na koniec nasi uczniowie nauczyli się pisać gęsim piórem i zalakowali listy prawdziwym lakiem!

   • Warsztaty archeologiczne dla klas 1-3: Czytaj więcej
  • Hania Gajzler i Łucja Tur wytańczyły złoto!
   • Hania Gajzler i Łucja Tur wytańczyły złoto!

   • 27.03.2024
   • Jeszcze nie przebrzmiały echa wczorajszych sukcesów recytatorskich naszych uczniów, a tymczasem okazuje się, że znowu mamy powodu do radości i dumy z naszych uczennic!

    25 marca odbyła się VIII edycja międzyszkolnego konkursu Dance ma Sens! Organizatorem konkursu jest Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana Fundacji Primus.

   • Hania Gajzler i Łucja Tur wytańczyły złoto!: Czytaj więcej
  • Warszawska Syrenka, czy raczej Posejdon?
   • Warszawska Syrenka, czy raczej Posejdon?

   • 26.03.2024
   • 26 marca br. w Szkole Podstawowej nr 189 odbył się dzielnicowy etap 47 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Nasi reprezentanci - Hanna Grajnert (kategoria: klasy 1-3) i Kajetan Żwirek (kategoria: klasy 4-6), stanęli przed dużym wyzwaniem - przedstawieniem przygotowanych przez siebie utworów przed szacownym jury oraz zmierzeniem się z poważną konkurencją z innych rembertowskich szkół podstawowych.

   • Warszawska Syrenka, czy raczej Posejdon?: Czytaj więcej
 • Dla uczniów i rodziców

  Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
 • Ślubowanie Pierwszaków

  13 października 2023r., w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, nasze świeżo upieczone Pierwszaki dołączyły do braci uczniowskiej Superszkoły w pełni tego słowa znaczeniu. Podniosłość tej chwili poznać można było po wyraźnym poruszeniu na twarzach naszych najmłodszych uczniów. Skupieni i przejęci, w towarzystwie swojej Pani Wychowawczyni Małgorzaty Jakubowskiej, zostali mianowani na uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor Małgorzatę Mojsak. Niech każdy dzień w naszych murach stanie się dla Was niepowtarzalną przygodą. Oby każda rozmowa, napotkana osoba lub nadarzająca się okazja wzbogacała Wasz życiowy arsenał doświadczeń.
  • Społeczne Towarzystwo Oświatowe
  • Erasmus+
  • Librus Synergia
  • Fundacja WOŚP
  • Rowerowy Maj
  • Superkoderzy
  • Laboratoria Przyszłości
   • Kontakt z nami

    • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
    • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
    • al. Sztandarów 2 04-423 Warszawa Poland
    • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
    • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296 Pedagog: 514-085-941
    • SKT nr 174 STO Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826 Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe Numer KRS: 0000184247
  • Social media